(…) przygotuj się na swoje osiemdziesiąte urodziny

O skutecznych sposobach na stres, związku z naturą, relacjach i o tym, że poprzez nieodpowiednie nawyki żywieniowe dziedziczymy również choroby.

O tym, że nie należy zakazywać, ale zmieniać i o tym, co ma decydujący wpływ na jakość i długość życia.

O trójcy, podstawy zdrowia – pożywieniu, przemianie materii i wydalaniu i niejedzeniu razem białek  i węglowodanów.

Przepisy, wskazówki, podpowiedzi, rekomendacje.

O wartości kreatywnej owsianki i dowcipie

  • wiekowa para umiera i małżonkowie trafiają do raju. Jest tam naprawdę przepięknie – fontanny, wodospady, kwiaty, drzewa, najpiękniejsze krajobrazy. „Widzisz – mówi mąż do żony – gdyby nie ta twoja owsianka bylibyśmy tutaj już 10 lat temu!”
  • i drugim – o pewnej starszej pani, do której wiele razy już przychodziła śmierć. Pukała do drzwi, ale nikt nie otwierał. Nieproszona zaglądała do środka i za każdym razem widziała starszą panią bardzo zajętą. Wycofywała się więc, mówiąc: przepraszam bardzo, nie chcę przeszkadzać. To ja przyjdę innym razem”.

O tym, że ajurwedyjskie pojęcie zdrowia oznacza bycie w stanie harmonii, o diecie, jodze, oczyszczaniu, rewitalizacji, masażach, medytacji.

O tym, że organizm człowieka aż w 70% oczyszcza się za pomocą oddechu, a medytacja jest najprostszym i najbardziej efektywnym narzędziem, które pomaga nam osiągnąć stan spokoju i wewnętrznej harmonii, uspokoić myśli i nabrać do nich dystansu.

O sensie zagadnienia – kto myśli, a kto się tym myślom przygląda?

O tym, że nic tak nie postarza jak przygarbiona sylwetka, brak entuzjazmu i sił witalnych, a na fizyczne zdrowie i pogodę ducha w późniejszym wieku już teraz musimy sobie zapracować.